Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je velice příjemný postup jak bez námahy aktivovat činnost lymfatického systému. Pomocí přístroje a speciálních návleků se vytváří postupná komprese a tím tlaková vlna ve směru drenáže  z centra do periferie, která aktivuje proudění  v lymfatickém systému člověka.

Přístroj vhání do komor speciálních drenážních návleků vzduch a tak se vytváří tlak, který stimuluje tok lymfy a povzbuzuje činnost látkové výměny i obranyschopnost organismu.

 Přístrojová lymfodrenáž a její účinky:

Velice efektivně zbavuje otoků, úspěšně bojuje s křečovými žilami, odvodňuje organismus, zastavuje patologické ukládání tuků. Kromě tohoto je velice žádaná i z kosmetického hlediska, kdy zastavuje předčasné stárnutí kůže, zlepšuje napětí a elasticitu pokožky, zejména v případě celulitidy.

 Protože se v trávicím traktu nachází také poměrně hustá síť lymfatických cév, podporuje přístrojová lymfatická masáž  zažívání a látkovou výměnu, zrychluje vylučování tukových látek z organismu. Pro tento účinek je s výhodou používána i v redukčních programech na hubnutí.

Kontraindikace:Kožní defekty v místě aplikace, horečnatá onemocnění, akutní záněty žil dolních končetin, akutní onkologické onemocnění či jeho relaps, (není vhodné ji aplikovat před ukončením protinádorové léčby, nebo pouze  se souhlasem  lékaře onkologa).

Doba aplikace: 50 min.

Pro tuto terapii jsou jako oblečení vhodné legíny či bavlněné tepláky.